Головна Фотогалерея - ТОВ «Спектр-Агро» - дистрибуція насіння, засобів захисту рослин, мінеральних макро - та мікродобрив, сільгоспмашин Публікації Фотогалерея - ТОВ «Спектр-Агро» - дистрибуція насіння, засобів захисту рослин, мінеральних макро - та мікродобрив, сільгоспмашин ЗЕАГРАН® 350 — ГЕРБІЦИД, ЩО ПРАЦЮЄ НА ВРОЖАЙНІСТЬ.
ЗЕАГРАН® 350 — ГЕРБІЦИД, ЩО ПРАЦЮЄ НА ВРОЖАЙНІСТЬ.
ЗЕАГРАН® 350 — ГЕРБІЦИД, ЩО ПРАЦЮЄ НА ВРОЖАЙНІСТЬ.

ЗЕАГРАН® 350 — ГЕРБІЦИД, ЩО ПРАЦЮЄ НА ВРОЖАЙНІСТЬ.

03.04.2017

Генетичний потенціал продуктивності сучасних гібридів кукурудзи досягає понад 150 ц/га, але не завжди вдається отримати такий урожай. Науковці переконують, що крім доброго волого-забезпечення на врожайність кукурудзи впливають чотири основних технологічних складові:

  • стан і підготовка ґрунту;
  • оптимальні строки сівби;
  • збалансоване живлення;
  • захист.

Тобто ті речі, на які може вплинути агроном. Якщо не дотримуватися цих норм, можна втратити до 4 т/га врожаю й більше.

Нескладна арифметика доводить: нехтування правилами захисту від  бур’янів призводить до втрати понад 1 т/га зерна. Кожен агроном знає, як важливо тримати поле чистим у період, коли кукурудза тільки починає розвиватися, адже ця культура має тривалий гербокритичний період і конкуренція з бур’янами надзвичайно жорстка. Тож суперечку «хто кого»: кукурудза бур’яни чи навпаки — виграє той, на чиєму боці буде якісний гербіцид.

Нині вітчизняний ринок насичений препаратами для боротьби з бур’янами, інколи навіть агроному буває важко обрати потрібний. Однак цікавий факт: у країнах Європи для захисту кукурудзи від бур’янів найбільше застосовують препарат Зеагран® австралійської компанії «Нуфарм». Чому? Бо цей гербіцид створено за принципом «два в одному»: завдяки двом складовим — бромоксинілу, 100 г/л і тербутилазину, 250 г/л — він має пролонговану ґрунтову й швидку контактну після сходову дію. На 100% він знищує одно-річні бур’яни на початковій стадії розвитку, контролює навіть такі проблемні, як лобода, падалиця соняшнику (зокрема ІМІ), навіть перерослі. Важливо, що препарат не чинить фітотоксичної дії на кукурудзу.

До речі, висновків про безпечність застосування цього препарату можна дійти й на основі досліджень французького Інституту рослинництва ARVALIS, який вивчав проблеми, що пов’язані із застосуванням гербіцидів під час вирощування кукурудзи. Французькі вчені з’ясували, що діючі речовини, що входять до складу Зеагран®, мають мінімальний ступінь небезпеки для кукурудзи. Таким чином, рослині не потрібно витрачати час, «чекаючи», доки препарат розкладеться у ґрунті чи в рослині залежно від гумусу й погодних умов, натомість вона може швидко розвиватися, працювати на врожай і давати мінімум 0,5–1 т/га і більше прибавки врожаю.

Віктор Попрожук, регіональний представник «Нуфарм»

– Європейський досвід і наші практичні дослідження свідчать, що кукурудза найчутливіша до бур’янів у фазу 5–10 листків, — стверджує регіональний представник «Нуфарм» Віктор Попрожук. — Тому культуру треба захистити від бур’янів до 5 листка. Проблема в тому, що фази сходів бур’янів збігаються із фазами розвитку кукурудзи, особливо в західному регіоні, де теплолюбні бур’яни з’являються пізніше — через місяць після сівби кукурудзи, тому ґрунтові препарати не встигають їх знищити. Крім того, дія ґрунтових гербіцидів залежить від погодних умов: сухо — не працюють, багато вологи — проявляється фітотоксичність. Отже, більшість фермерів вимушені підсилювати дію ґрунтових гербіцидів унесенням ще й післясходових.
Натомість Зеагран® має якості і ґрунтового, і після сходового гербіциду. Крім того, завдяки контактній дії бромоксинілу він менше залежить від погодних умов, а завдяки тербутилазину має пролонговану дію.

Застосовуючи Зеагран®, фермер ще й заощадить свої кошти, адже ціна препарату відповідає середньому сегменту. А зважаючи на те, що він має комплексну дію й не потребує застосування досходових препаратів і двократного внесення, економія буде подвійною.

Наостанок зазначимо, що в останні роки на території України в посівах кукурудзи та зернових колосових культур набули поширенння такі злісні бур’яни, як хвощ польовий, берізка польова, осоти. Для боротьби проти них «Нуфарм» має у портфоліо ефективний гербіцид Дікогерб® Супер. Цей препарат також містить дві діючі речовини — МЦПА та дикамбу, поєднання яких дозволяє знищувати навіть кореневу систему згаданих бур’янів.

Володимир Середа, головний агроном СТОВ «Романів» (Волинська обл.)

Наше господарство має в обробітку 2130 га землі, де вирощуємо озимі зернові, цукровий буряк, кукурудзу, горох. Під посівами кукурудзи 400  га, зокрема 250 га віддаємо під кукурудзу на зерно, решта  — на силос, адже в господарстві  маємо розвинене тваринництво. Щороку сіємо три основних гібриди відомих компаній. Торік в середньому отримали 13,8 ц/га в сухому зерні. З власного досвіду знаю, як важливо для отримання доброго врожаю кукурудзи вчасно знищити бур’яни, адже вони забирають до 30% врожайності. Раніше ми застосовували ґрунтові гербіциди, але через брак вологи вони слабо працювали, проявлялося пригнічення кукурудзи у фазу 3–7 листків, коли активно формувалася коренева система, а оскільки поле не вирівняне по гумусу пізніше це відбивалося на врожайності, особливо в посушливих умовах. Окрім того, треба було вносити ще й страховий гербіцид. Тому торік ми вперше застосували на посівах кукурудзи гербіцид Зеагран® у баковій суміші з гербіцидом Астрал® компанії «Нуфарм». 

Відповідно до схеми, яку нам рекомендували в компанії, препарати вносили у два етапи: у фазу 2–3 листки внесли  окремо препарати Зеагран® (у нормі 1,5 л/га), тому що рано з’явилися дводольні бур’яни, й Астрал® (у нормі 1,2 л/га) у фазу 4–5 лист-ків. Можна використовувати бакову суміш цих препаратів у тих самих нормах.  Результат перевершив наші очікування — препарати ефективно знищили такі важко контрольовані бур’яни, як паслін, лобода, щириця, куряче просо, що дозволило одержати на цьому полі рекордний урожай — 141 ц/га. Важливо, що після застосування цих препаратів не було жодних ознак фітотоксичності на кукурудзі. Крім того, ми заощадили кошти й такий дорогий час, пов’язаний із роботою обприскувача.

Юрій Борідченко, заступник директора з рослинництва ТОВ «Сігнет Холдинг» (Житомирська, Вінницька області)

Наше підприємство працює у Вінницькій і Житомирській областях, площа ріллі 25 тис. га. Вирощуємо пшеницю, сою, цукровий буряк і кукурудзу. Зокрема, під кукурудзою до 15 тис. га, торік вродила в середньому 99 ц/га, а рекордом був урожай 174 ц/га. Зазначу, що кукурудза — найчутливіша до бур’янів культура, її гербокритичний період сягає аж 65 днів. Тому у цей період треба, щоб поле було чистим, інакше можна втратити від 1,5 до 4 т/га урожаю. Ми зазвичай застосовуємо комбіновану схему захисту кукурудзи: ґрунтові + страхові гербіциди. У принципі вона себе виправдовує. От тільки проблема в тому, що ґрунтові гербіциди мають фітотоксичну дію, у вологих умовах негативно впливають на початковий розвиток кукурудзи. Тому торік на площі 500 га ми провели виробничі випробування нового гербіциду Зеагран® компанії «Нуфарм», який завдяки своїм двом діючим речовинам має комбіновану дію — ґрунтову й страхову. Застосовували його в нормі 1,6 л/га у баковій суміші з іншим гербіцидом на основі нікосульфурону. 

Виявилося, що Зеагран® за одноразового внесення добре контролює злакові й широколисті бур’яни протягом усього гербокритичного періоду кукурудзи, не має фітотоксичності, забезпечує добрий розвиток кореневої системи кукурудзи в початковий етап її розвитку. У результаті застосування цього препарату ми отримали прибавку врожайності 5–7 ц/га у порівнянні з урожайністю кукурудзи на інших ділянках, де застосували альтернативні схеми захисту. Тож цього року застосовуватимемо препарат уже на площі до 3000 га, особливо на горбистих землях, де є пригнічення на схилах кукурудзи ґрунтовими препаратами через низький уміст гумусу.

Володимир Ткаченко, голова ФГ «Хліб-Агро» (Вінницька обл.)

Наше фермерське господарство вирощує пшеницю, ячмінь, соняшник, але в основному спеціалізується на вирощуванні кукурудзи, під якою 50% виробничих площ. Так, торік сіяли три гібриди іноземної селекції, крім того, на демоділянках закладали досліди, де випробовували 28 гібридів кукурудзи різних компаній. Результати  дуже  добрі: отримали врожайність 140–208 ц/га, а в сухому залишку в серед-ньому 150 ц/га. Окрім того, тестували дію засобів захисту рослин, зокрема й гербіциду Зеагран®. Уносили його як у баковій суміші (з гербіцидом Астрал), так й окремо. Без перебільшення скажу, що цей препарат чудовий. Його не можна порівнювати ні з якими розкрученими брендами відомих торгових марок. Він діє надзвичайно м’яко, не чинить фітотоксичної дії (що для мого господарства дуже важливо, адже ми застосовуємо мінімальний і нульовий обробітки ґрунту), має тривалу ґрунтову дію, повністю знищує бур’яни у фазу ниточки, вилочки, не впливає на точку росту кукурудзи. І всі ці позитивні якості за цілком прийнятною ціною.

 

 

 


Контакти
ТОВ «Спектр-Агро»
Київська обл., м. Обухів, вул. Промислова, 20
+38 (067) 219-06-32
agro@spectr-agro.com
ХIТ ПРОДАЖІВ
Дікогерб Супер
Copyright © 2009 — 2021 ТОВ «Спектр-Агро». Всі права захищені.
Розробка сайту San-Francisco
Натискаючи "Приймаю", ви погоджуєтеся на використання файлів cookie spectr-agro.com і сторонніх файлів cookie, а також інших аналогічних технологій для підвищення зручності перегляду, аналізу взаємодії з нашим контентом і в інших законних ділових цілях.