Новий двокомпонентний системний фунгіцид для захисту зернових культур від широкого комплексу хвороб
Переваги препарату:
Призначення:
двокомпонентний системний фунгіцид профілактичної і лікувальної дії для захисту зернових культур від комплексу хвороб.
Препаративна форма:
концентрат суспензії. Містить специфічні полімери, що забезпечують додаткове прилипання краплі до поверхні листка і швидке проникнення препарату.
Характеристика діючих речовин:
ципроконазол - фунгіцидна діюча речовина з класу триазолів із захисною, лікувальною і стримуючою дією. Володіє порівняно високою розчинністю у воді і сильними системними властивостями. Дуже швидко сорбується листям (протягом 30 хвилин після обприскування) і пересувається в ньому. При нанесенні на листя поширюється акропетально в усі вегетуючі частини рослин. При попаданні на стебла переміщується переважно акропетально (від основи до верхівки рослини). При підвищеній вологості (понад 90%), оптимальній для розвитку захворювань, ципроконазол високоефективний незалежно від температури. Діє проти грибів з відділів аскоміцети (борошниста роса, різні плямистості), базидіоміцети (різні види іржі) і частково дейтероміцети. Особливо ефективний проти іржі зернових культур. Епоксиконазол - фунгіцидна системна діюча речовина широкого спектра дії з класу триазолів, що володіє профілактичною, викорінюючою і тривалою дією. Після обробки активно поглинається листям і переміщується по рослині, зберігаючись в ній протягом тривалого часу. Активний і при холодній, і вологій погоді. Відрізняється високою ефективністю проти збудників плямистостей листя і колоса зернових культур.
Спектр дії:
широкий спектр хвороб, у тому числі на пшениці - борошниста роса, бура іржа, стеблова іржа, жовта іржа, піренофороз, септоріоз листя та колосу, темно-бура плямистість; на ячмені - борошниста роса, карликова іржа, стеблова іржа, сітчаста плямистість, темно-бура плямистість, ринхоспоріоз.
Механізм дії:
діючі речовини препарату мають системну дію. Ципроконазол є інгібітором біосинтезу стеринів, у тому числі ергостеролу, в клітинах грибів, пригнічуючи С-14-деметилювання взаємодією з цитохромом Р-450. На відміну від інших інгібіторів біосинтезу стеринів, ця діюча речовина має ширший спектр дії, обумовлений фізико-хімічними властивостями, поглинанням і переміщенням у рослинах.
Епоксиконазол, як і ципроконазол, інгібує ергостерол і порушує утворення клітинних мембран міцелію грибів. Пригнічує утворення апресоріїв і розвиток гіфів гриба на листі (профілактична дія). Після зараження гальмує зростання вогнищ ураження грибами на листках і всередині них, а також запобігає утворенню спор (викорінююча дія).
Швидкість дії: препарат проникає в рослину протягом 2 годин після проведення обробки.
Період захисної дії: препарат забезпечує захист посівів від інфекції протягом періоду до 4 тижнів з моменту обробки.
Рекомендації щодо застосування:
Культура | Захворювання | Норма витрати препарату, л/га |
Пшениця озима та яра | Борошниста роса*, бура, стеблова та жовта іржа, піренофороз, септоріоз листя |
0,3 - 0,4 0,3 - 0,4 (А) |
Ячмінь озимий та ярий | Борошниста роса*, карликова та стеблова іржа, сітчаста, смугаста та темно-бура плямистості, ринхоспоріоз | 0,3 - 0,4 |
Обприскування рослин слід проводити в період вегетації профілактично або при появі перших симптомів захворювань. На всіх культурах дозволена дворазова обробка.
Приготування робочого розчину:
робочий розчин слід готувати безпосередньо перед застосуванням препарату. Перед використанням необхідно ретельно перемішати препарат у заводській упаковці (струсити каністру кілька разів). Відміряти необхідну кількість препарату на одну заправку обприскувача. Препарат рекомендується вносити безпосередньо в бак обприскувача за умови добре працюючої гідравлічної мішалки, при цьому бак повинен бути не менш ніж наполовину заповнений водою. Далі при безперервному перемішуванні заповнити бак обприскувача водою до необхідного об´єму. Після приготування робочої рідини тару з-під препарату необхідно тричі сполоснути водою і вилити вміст у бак з робочим розчином. Перемішування потрібно продовжувати і під час обробки рослин. Робочий розчин має бути використаний у день приготування.
Сумісність:
препарат сумісний з іншими засобами захисту рослин, окрім препаратів, що мають сильну лужну або сильну кислу реакцію. Змішувати препарати в баку обприскувача потрібно в такому порядку: ЗП (водорозчинні пакети) → ЗП → ВГ → КС → СЕ → КЕ (МЕ) → РГ → РК → ПАР. Кожен наступний компонент додається після повного розчинення (диспергування) попереднього. Перед застосуванням необхідно перевірити суміш на сумісність і фітотоксичність щодо оброблюваної культури.
Витрата робочої рідини:
(А) – застосування авіаційним методом
* – профілактична дія