Фабіан
Консультацiю стосовно цього продукту ви можете отримати за телефоном
+38 (067) 115 00 58
Унікальний гербіцид - ідеальна соя

Комбінований гербіцид для боротьби з однорічними і багаторічними дводольними та злаковими бур´янами в посівах сої.

Діючі речовини: 
імазетапір 450 г/кг, 
хлоримурон-етил 150 г/кг.
Препаративна форма: 
гранули, що диспергуються у воді.

Переваги препарату:

  • широкий спектр дії, включаючи види осоту, амброзію, повитицю;
  • можливість застосування до сівби, до сходів чи під час вегетації культури;
  • дія на бур´яни через листки та коріння;
  • захист протягом усього періоду вегетації культури;
  • низькі норми витрати, економічність застосування.

Призначення:
селективний двокомпонентний гербіцид для захисту посівів сої від однорічних і деяких багаторічних дводольних та злакових бур´янів.

Характеристика діючих речовин: імазетапір належить до класу імідазолінонів, хлоримурон-етил – до класу похідних сульфонілсечовин.

Спектр дії:

  • високочутливі та середньочутливі до препарату бур´яни: амброзія полинолиста, осот польовий, галінсога дрібноквіткова, гірчак (види), гірчиця польова, сухоребрик (види), кучерявець Софії, нетреба (види), зірочник середній, канатник Теофраста, стоколос (види), кохія вінична, жовтозілля звичайне, лутига (види), лисохвіст польовий, молочай (види), тонконіг однорічний, вівсюг польовий, кульбаба лікарська, грицики звичайні, жабрій звичайний, соняшник смітний, просо (види), редька дика, пальчатка кров´яна, смикавець (види), шпергель польовий, мишій (види), щириця (види), паслін чорний;
  • помірно чутливі види: березка польова, рутка лікарська, лобода (види), комеліна звичайна, пирій повзучий, сорго алепське (гумай), шерстяк волосистий.

Механізм дії:
обидва активних інгредієнти препарату належать до групи інгібіторів синтезу ацетолактатсинтази. Протягом декількох годин після обробки вони проникають через листя і коріння бур´янів, пересуваються флоемою і ксилемою та накопичуються в точках росту, пригнічуючи процеси синтезу протеїну, що призводить до порушення поділу і росту клітин меристем.

Швидкість та симптоми впливу:
гербіцид зупиняє ріст бур´янів через декілька годин після обробки, і майже відразу вони припиняють конкурувати з рослинами сої. За теплої вологої погоди видимі симптоми гербіцидного впливу (повна зупинка росту, пожовтіння і поблідніння (хлороз) листків) спостерігаються через 5 - 7 днів після обприскування, за низьких температур чи посухи – пізніше. Повна загибель бур´янів відбувається протягом 3 - 4 тижнів. У дводольних бур´янів протягом 1 - 3 тижнів після обробки листки стають хлоротичними, точки росту поступово відмирають, коренева система не розвивається. Бур´яни не кущаться, у деяких спостерігається карликовість. У злакових бур´янів спочатку жовтіє центральний листок, потім вони набувають антоціанового забарвлення, коріння відмирає.

Ледь утворені молоді корінчики, досягши довжини 1 - 1,5 см, також гинуть.

Період захисної дії:
Фабіан забезпечує захист посівів сої від бур´янів протягом усього періоду вегетації.

Рекомендації щодо застосування:

Культура

Норма витрати препарату,
кг/га

Спосіб та час обробки
Соя 0,1 Обприскування вегетуючих бур´янів у ранні фази їхнього розвитку (злакові – до 2 - 3 листків, дводольні - до 4 - 6 листків) незалежно від фази розвитку культури


За високої забур´яненості однорічними і багаторічними злаковими та дводольними бур´янами спочатку вносять ґрунтові гербіциди, а потім проводять обприскування по вегетації Фабіаном®. Залежно від кількості вологи в ґрунті, можливі такі варіанти: за нестачі вологи вґрунті рекомендовано до висівання сої внести в ґрунт Трефлан (2 - 2,5 л/га) з обов´язковим загортанням, а по вегетації сої провести обприскування Фабіаном®; на перезволожених ділянках до появи сходів сої вносять Лазурит (0,5 кг/га), а потім по вегетації сої проводять обробку Фабіаном®.За високої забур´яненості посівів однорічними і багаторічними злаковими бур´янами, а також за переростання ними уразливих фаз доцільно спочатку внести Фабіан®, а потім додатково провести обробку грамініцидами (Міура та ін.). Обприскування здійснюють за досягнення злаковими бур´янами висоти 10 - 15 см.за незначного і середнього рівня забур´яненості однорічними і багаторічними дводольними (включаючи види осоту) та однорічними злаковими бур´янами найефективніше обприскування  ґрунту до висівання чи до сходів сої або раннє післясходове застосування Фабіану® (дводольні бур´яни повинні мати не більше 4 - 6, а злакові – не більше 2 - 3 листків). У разі переростання однорічних злакових бур´янів рекомендовано використовувати бакову суміш Фабіану® (100 г/га) і Міури (0,3 - 0,4 л/га).

В умовах затяжної весни, коли строки висівання сої затягуються, а кількість сходів бур´янів зростає, доцільно за 2 - 5 днів до сівби (чи, залежно від ситуації, за 2 - 5 днів до сходів сої) провести обробку проти всіх видів бур´янів гербіцидом суцільної дії Торнадо® (2 - 3 л/га). Фабіан в подальшому внести по сходах бур´янів.

В екстренних умовах за значного переростання бур´янів можна використовувати спочатку проти однорічних і деяких багаторічних дводольних та однорічних злакових бур´янів бакову суміш Фабіану (100 г/га) з Набобом® (1 л/га), а потім провести обробку грамініцидами проти багаторічних злакових бур´янів.

За наявності видів лободи та фази їхнього розвитку 1 - 3 пара листків доцільно використати бакову суміш з Набобом (Фабіан, 100 г/га + Набоб, 1 - 1,5 л/га).

За суцільного посіву сої можливе внесення Фабіану після висівання культури до сходів бур´янів.

Фактори, що впливають на ефективність препарату:
оскільки Фабіан® володіє  ґрунтовою гербіцидною активністю, для її максимального прояву необхідно, щоб  ґрунт перед обприскуванням був добре розроблений і вирівняний, без грудок, що забезпечує рівномірне розподілення препарату по ґрунтовому горизонту. Під час обприскування важливо забезпечити покриття робочим розчином не тільки бур´янів, але й ґрунту. За внесення препарату після висівання сої для збереження гербіцидного «екрану» і пролонгування  ґрунтової дії не рекомендується проводити механічні обробітки посівів протягом 3 тижнів після обприскування.

Обмеження щодо сівозміни:

- в разі пересіву – соя, соняшник (гібриди, стійкі до імідазолінонів), ярий ріпак (гібриди, стійкі до імідазолінонів);
- в рік застосування препарату – озима пшениця(через 4 місяці), озимий ріпак (гібриди, стійкі до імідазолінонів);
- через рік – яра і озима пшениця, озимий ячмінь, жито, тритікале, кукурудза, горох, боби, сорго, люцерна, люпин, ріпак (гібриди, стійкі до імідазолінонів), соняшник (гібриди, стійкі до імідазолінонів);
- через два роки – ярий ячмінь, овес, соняшник;
- через три роки – всі культури без обмежень, включаючи ріпак, цукровий буряк і овочеві.
Вірогідність післядії Фабіану вище на кислих ґрунтах, при малій кількості опадів і при короткому безморозному періоді. На кислих ґрунтах (pH менше 5,5), в умовах засухи і при короткому безморозному періоді для виявлення післядії рекомендується проводити біотестування.

Сумісність:
Фабіан можна використовувати в бакових сумішах з Набобом (1 л/га), Міурою (0,3 - 0,4 л/га), а також з ПАР Ад´ю (200 мл/га).

Витрата робочої рідини: 300 л/га.

Тара
флакони 1 кг.
Колір, матеріал, об’єм та інші властивості упаковки Товарів, які наведені на сайті ТОВ «Спектр-Агро», можуть змінюватись Виробником Товару
Контакти
ТОВ «Спектр-Агро»
Київська обл., м. Обухів, вул. Промислова, 20
+38 (067) 219-06-32
agro@spectr-agro.com
ХIТ ПРОДАЖІВ
MAXPLANT-09-42-09-2MgO-ME
Copyright © 2009 — 2022 ТОВ «Спектр-Агро».
Всі права захищені.
Натискаючи "Приймаю", ви погоджуєтеся на використання файлів cookie spectr-agro.com і сторонніх файлів cookie, а також інших аналогічних технологій для підвищення зручності перегляду, аналізу взаємодії з нашим контентом і в інших законних ділових цілях.