Парадокс
Ідеальна чистота посівів при використанні інтенсивних технологій


Післясходовий гербіцид проти однорічних злакових і дводольних бур´янів на посівах сої, гороху, а також сортах і гібридах ріпаку та соняшнику, стійких до імідазолінонів.

Культури: горох, ріпак ярий і озимий, соняшник, соя.
Діючі речовини: 
імазамокс 120 г/л.
Препаративна форма: 
розчинний концентрат.

Переваги препарату:

  • широкий спектр дії проти однорічних злакових і дводольних бур´янів;
  • стримування розвитку багаторічних бур´янів, у тому числі осоту жовтого і пирію повзучого;
  • подвійний вплив на бур´яни - через кореневу систему і листя;
  • тривалий гербіцидний захист за рахунок залишкової ґрунтової активності;
  • сумісність з іншими гербіцидами;
  • високотехнологічна препаративна форма.

Призначення:
післясходовий системний гербіцид широкого спектра дії для боротьби c однорічними злаковими і дводольними бур´янами на посівах сої, гороху, а також сортах і гібридах ріпаку та соняшнику, стійких до імідазолінонів.

Характеристика діючої речовини: імазамокс належить до класу імідазолінонів.

Спектр дії:

  • чутливі до препарату однорічні злакові та дводольні і деякі багаторічні бур´яни, в тому числі: амброзія полинолиста, лобода біла, гірчиця польова, вівсюг польовий, нетреба (види), осот жовтий, рутка лікарська, просо куряче, атибулон Теофраста, мишій (види), щириця (види) та ін. 
  • Помірно чутливі до гербіциду: акаліфа південна, полин (види), осот рожевий, пирій повзучий та ін.

Швидкість впливу:
дія препарату виявляється протягом години після обробки - він блокує синтез незамінних амінокислот, що призводить до зупинки росту чутливих рослин. Видимі ознаки ушкоджень проявляються через 5 - 7 днів у вигляді знебарвлення і побуріння точок росту, а далі настає хлороз і повна загибель бур´янів.

Фітотоксичність:
препарат швидко метаболізується в сої і горосі за допомогою деметилювання і глікозилювання, тому зазначені культури проявляють високу толерантність щодо гербіциду. Можливе короткочасне незначне придушення росту оброблюваних культур протягом 1 - 2 тижнів після обробки, але це не впливає на величину врожаю.

Обмеження:
в рік застосування Парадоксу™ можна висівати пшеницю озиму та ріпак озимий (сорти та гібриди, стійкі до імідазолінонів); через рік - ярі та озимі пшеницю, ячмінь, жито, тритикале, кукурудзу, горох, сою, боби, сорго, люцерну, люпин, ріпак і соняшник (сорти і гібриди, стійкі до імідазолінонів); через два роки - овес, соняшник (традиційні сорти і гібриди); через три роки - будь-які культури без обмежень, включаючи традиційні сорти та гібриди ріпаку; цукровий буряк. Імовірність післядії імазамоксу вища на кислих  ґрунтах, за малої кількості опадів і короткого безморозного періоду. На кислих  ґрунтах (pН менше 5,5) в умовах посухи і за короткого безморозного періоду для визначення післядії рекомендується проводити біотестування.

Проведення біотестування на визначення фітотоксич- них залишків препарату в ґрунті:
за 20 - 30 діб до сівби чутливої культури в чотирьох різних точках поля відібрати ґрунт з глибини 0 - 15 см, приготувати змішаний зразок. Дану операцію провести з  ґрунтом, відібраним з поля, на якому Парадокс™ не застосовували (контроль). 

Приготувати 8 однакових посудин (місткістю від 0,5 кг), пристосованих для вирощування рослин протягом двох тижнів з моменту появи сходів. Половину посудин заповнити  рунтом з досліджуваного поля, іншу - з контрольної ділянки. Провести висівання культури, полив і вирощувати рослини в посудинах протягом 12 діб з моменту появи сходів. Усі проведені заходи повинні виконуватися строго однаково для кожної посудини.

Після закінчення 12 діб рослини зрізати, їх наземну масу з кожної посудини зважити, отримані дані при необхідності обробити статистично.

Можливість виникнення резистентності:
імазамокс належить до інгібіторів АLS, тому постійне застосування препаратів на його основі може призвести до появи резистентних видів бур´янів. Для запобігання виникненню резистентності необхідно чергувати застосування Парадоксу™ з гербіцидами з інших хімічних класів.

Селективність:
вибірковість стійких культур є результатом генетично обґрунтованого метаболізму (деградації імазамоксу в стійких рослинах). За одержаними даними, стійкість до Парадоксу™ проявляють сорти та гібриди ріпаку та соняшнику, резистентні до імідазолінонів.

Витрата робочої рідини: 50 - 300 л/га.

Рекомендації щодо застосування:

Культура Норма витрати препарату,
л/га
Бур’яни
Соя, горох (окрім овочевого горошку) 0,25 - 0,35 + 0,2 ПАР Ад´ю™ Однорічні злакові та дводольні бур´яни
Соняшник (сорти та гібриди, стійкі до імідазолінонів) 0,3 - 0,4 + 0,2 ПАР Ад´ю™
Ріпак (сорти та гібриди, стійкі до імідазолінонів) 0,3 - 0,4 + 0,2 ПАР Ад´ю™

Обприскування посівів слід проводити в ранні фази росту бур´янів (2 - 4 справжніх листки) і за наявності 2 - 5 справжніх листків у культури.

Приготування робочого розчину:
робочий розчин слід готувати безпосередньо перед застосуванням препарату. Бак обприскувача на 1/2 заповнити водою, включити механізм перемішування, додати в бак відміряну кількість гербіциду та продовжити заповнення бака обприскувача з одночасним перемішуванням. При цьому каністри з-під препарату необхідно кілька разів промити водою, промивну воду вилити в бак обприскувача. Ад´ювант додають в останню чергу.

Сумісність:
для більш ефективного захисту сої та гороху від дводольних бур´янів (нетреби, канатника і амброзії) можна поєднувати Парадокс в баковій суміші з препаратом Набоб. Для розширення спектра пригнічуваних бур´янів на гібридах ріпаку та соняшнику, стійких до імідазолінонів, рекомендується бакова суміш препарату Парадокс (0,3 - 0,4 л/га) з гербіцидом на основі імазапір Грейдер (0,05 - 0,1 л/га) - комплект Грейд Про (комерційна пропозиція комплекту препаратів: препарату Грейдер (1 л), препарату Парадокс  (5 л) та ПАР Ад´ю (5 л)). Змішувати препарати в баку обприскувача потрібно в такому порядку: ЗП (у водорозчинних пакетах) → ЗП→ ВГ → КС → СЕ → КЕ (МЕ) → РГ → РК → ПАР. Кожен наступний компонент додається після повного розчинення (диспергування) попереднього.

Тара
5 л.
Колір, матеріал, об’єм та інші властивості упаковки Товарів, які наведені на сайті ТОВ «Спектр-Агро», можуть змінюватись Виробником Товару
Контакти
ТОВ «Спектр-Агро»
Київська обл., м. Обухів, вул. Промислова, 20
044 520 94 30, 520 94 31, Факс: 520 94 32
agro@spectr-agro.com
ХIТ ПРОДАЖІВ
Pioneer P9175
Copyright © 2009 — 2018 ТОВ «Спектр-Агро». Всі права захищені.
Розробка сайту San-Francisco
Горнолыжный курорт во Франции Круиз на катамаране в Таиланде Отдых на Лазурном берегу Туры в Париж Экскурсии по ПарижуОнлайн бронирование отелей по всему миру Горнолыжные туры в Альпы